Meno renginiai Vilniuje 2023 metais. Kūrybiškumo šventė Lietuvos kultūros sostinėje

Vilniui, gyvybingai Lietuvos sostinei, nesvetimas meno ir kultūros pasaulis. Vilnius, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir tapęs Europos kultūros sostine, jau seniai pripažintas dėl savo turtingo meninio paveldo, kūrybinės energijos ir kultūrinio gyvybingumo. 2023 m. mieste vyks daugybė įdomių meno renginių, kurie neabejotinai dar labiau sustiprins jo, kaip pirmaujančio Europos kultūros centro, statusą. Štai žvilgsnis į tai, ko 2023 m. Vilniuje gali tikėtis meno mylėtojai.

Vilniaus gatvės meno festivalis

2023 m. rugpjūtį vyksiantis Vilniaus gatvės meno festivalis yra vienas laukiamiausių miesto kultūros kalendoriaus renginių. Tai didžiausias kasmetinis gatvės meno festivalis Baltijos šalyse, į kurį suvažiuoja menininkai iš viso pasaulio ir miesto viešąsias erdves paverčia galerijomis po atviru dangumi. Mąstyti verčiančiomis freskomis, instaliacijomis ir performansais festivalis skatina dialogą socialiniais klausimais ir kviečia visus pamatyti miestą naujoje šviesoje.

Art Vilnius

2023 m. 14-ąjį kartą vyksianti „Art Vilnius” yra pirmaujanti šiuolaikinio meno mugė Lietuvoje ir platesniame Baltijos regione. Birželio mėnesį vyksiančioje mugėje dalyvaus daugiau nei 60 galerijų iš viso pasaulio, kurios pristatys įdomų pripažintų ir kylančių menininkų derinį. Įvairialypė parodų, pokalbių ir gyvų pasirodymų programa „Art Vilnius” žada patrauklų šiuolaikinio meno tendencijų ir diskursų tyrinėjimą.

Vilniaus piešimo bienalė

2023 m. rugsėjį vyksianti Vilniaus piešimo bienalė yra unikalus renginys, skirtas piešimo menui. Ja siekiama pagerbti piešinį gryniausiu jo pavidalu, kartu tyrinėjant jo ribas ir sankirtas su kitomis meno formomis. Bienalėje numatyta plati parodų, pokalbių su menininkais, kūrybinių dirbtuvių ir gyvų piešimo seansų programa, todėl ji taps įkvepiančiu renginiu tiek menininkams, tiek entuziastams.

Vilniaus dizaino savaitė

Gegužės mėnesį vykusi Vilniaus dizaino savaitė – tai platforma, kurioje vietos ir tarptautiniai dizaineriai gali pristatyti savo darbus ir dalytis idėjomis. Savaitę trunkantis renginys vyksta keliose miesto vietose, kur rengiamos parodos, seminarai, pokalbiai ir pop-up renginiai, nagrinėjantys įvairius dizaino aspektus – nuo grafinio ir gaminių dizaino iki architektūros ir interjero dizaino.

Šiuolaikinio cirko festivalis „Naujojo cirko savaitgalis”

Rugsėjį Šiuolaikinio cirko festivalis „Naujojo cirko savaitgalis” vėl pakerės žiūrovus avangardiniais pasirodymais. Festivalis siekia mesti iššūkį tradicinei cirko sampratai, derindamas teatro, šokio ir vizualiųjų menų elementus. „Naujojo cirko savaitgalis” – drąsių ir išradingų pasirodymų renginys, siūlantis išties unikalią ir jaudinančią meninę patirtį.

Vilniaus šviesų festivalis

Vasario mėnesį vykęs Vilniaus šviesų festivalis – tai magiškas renginys, nušviečiantis miesto žiemos naktis. Menininkai ir dizaineriai iš viso pasaulio kuria stulbinančias šviesos instaliacijas, kurios keičia miesto įžymybes ir viešąsias erdves. Festivalis – tai akinanti kūrybiškumo, šviesos ir technologijų šventė, suteikianti šilumos ir nuostabos šaltiems žiemos mėnesiams.

2023 m. Vilniuje vyksiančių meno renginių gausa atspindi miesto kūrybinį gyvybingumą ir kultūrinę įvairovę. Nesvarbu, ar esate šiuolaikinio meno mylėtojas, dizaino gerbėjas, ar tiesiog smalsaujate apie kūrybines išraiškas, Vilniaus menino pasirinkime kiekvienas ras ką nors sau. Pasižymėkite savo kalendoriuose ir pasiruoškite pasinerti į kerintį Lietuvos sostinės meno pasaulį.